Logo-1
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

4عامل کلیدی برای افزایش فروش و جذب مشتری

افزایش فروش و جذب مشتری یکی از دغدغه ها و آرزوهای هر صاحب کسب و کاری است. زمانی که فروش خوبی داشته باشیم آرامش فکری و تمرکز بیشتری روی کسب و کار داریم و بهتر می توانیم مدیریت کنیم اما مشکل اساسی اینجاست  که اکثر صاحبین کسب و کار هیچ پلن و برنامه ای جهت افزایش فروش و جذب مشتری ندارند و نمی دانند از کجا شروع کنند و چه جوری شروع کنند.
در این مقاله قصد داریم به معرفی 4 عامل کلیدی بپردازیم، تمرکز و برنامه ریزی روی این 4 عامل باعث افزایش فروش و جذب مشتری بیشتر می شود.

عامل اول : افزایش تعداد مشتریان

فرض کنید به ازای هر 10 نفر مشتری بتوانیم به 2 نفر بفروشیم ،خب اگر تعداد آنها بشود 20 نفر شود ما به 4 نفر می توانیم بفروشیم پس یکی از کارهایی که باید روزانه انجام بدهیم افزایش تعداد مشتریان است. یعنی اگر کار کنیم افراد بیشتری وارد کسب و کار ما شوند فروش بیشتری داریم و می توانیم از طریق تبلیغات ، شبکه های اجتماعی، بازاریابی مشتریان بیشتری جذب کنیم و فروش را افزایش دهیم.
در مثال قبلی به ازای  هر 10 نفر 2 نفر می توانستیم بفروشیم حال اگر کاری کنیم به ازای هر 10 نفر 4 نفر بفروشیم ،فروش دو برابر می گردد و این امر با افزایش مهارت های یک فروشنده امکان پذیر است. میزان درآمد یک فروشنده با مهارت های آن فروشنده رابطه مستقیم دارد و هرچه فروشنده مهارت بالاتری داشته باشد درآمد بیشتری دارد. یک فروشنده حداقل باید پنج مهارت زیر را بلد باشد.
مهارت جلب اعتماد و برقراری ارتباط موثر با مشتری
مهارت شناسایی نیاز های مشتری
مهارت معرفی محصول و ایجاد شوق خرید در مشتری
مهارت پاسخ گویی به اعتراضات مشتری
مهارت متقاعد سازی و قطعی کردن فروش

عامل سوم: بیش فروشی به مشتریان

بر طبق نظریه بازاریابی عصبی وقتی مشتری خریدی انجام می دهد دریچه های ذهن او باز شده و آمادگی یشتری برای خرید های بعدی را دارد. در این لحظه  جهت افزایش فروش فروشنده باید پیشنهاد فروش سایر محصولات را بدهد و به مشتری محصولات بیشتری را بفروشد که این محصولات می تواند محصولات مکمل محصول اصلی یا محصولات دیگر باشد.
تحقیقات نشان می دهد مشتریان حاضرند تا 10 درصد مبلغ محصول اصلی را بابت محصولات مکمل و جانبی پول بدهند و خرید کنند.
مثلا به هنگام فروش موبایل فروشنده می تواند گارد، گلس، مموری و.. را به عنوان محصولات مکمل به مشتری پیشنهاد دهد. بیش فروشی یکی از ساده ترین تکنیک های افزایش فروش است که با به کارگیری این تکنیک می توانید به راحتی  درآمد خود را افزایش دهید.

عامل چهارم : کاهش فاصله زمانی بین دو خرید

فرض کنید مشتریانی دارید که 2 ماه یک دفعه از شما خرید می کنند حال اگر کاری کنید ماهی 1 دفعه از شما خرید کنند فروش افزایش می یابد.
برای اینکه این اتفاق بیفتد باید پیشنهادهای ویژه ای به مشتریان بدهید .همان طور که آهن ربا اجسام فلزی را به سمت خود می کشد  پیشنهاد ویژه  هم مشتریان را به سمت خود می کشد. یک پیشنهاد ویژه از دو پارامتر مزیت و محدودیت تشکیل شده است. ما باید یک مزیت مثل تخفیف، ارسال رایگان، محصول رایگان و… را با یک محدودیت مثل محدودیت زمانی یا تعدادی به مشتری اعلام کنیم تا مشتری ترغیب و وادار به خرید شود.
بنابراین با تمرکز ،برنامه ریزی و بهبود این 4 عامل کلیدی می توانید فروش و جذب مشتری بیشتر تجربه کنید.

 1. گمرکچی گفته؛
  14:00 1398/02/11

  درود بر شما ..عالی بود

  • گروه آموزشی حامد بلور گفته؛
   19:58 1398/10/04

   ممنونم

 2. آرش گفته؛
  14:17 1398/10/24

  سلام
  نکات خوب بود
  ولی 3 عامل رو مطرح کردین 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *