Logo-1
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

همان طور که می دانیم یکی از بازهای هدف بسیار عالی  برای جذب مشتری کابینت محل های در حال ساخت و ساز و ساختمان های نیمه ساز یا در حال ساخت هستند.

اما بسیار اتفاق افتاده که برای بازاریابی به این مکان مراجعه کرده ایم ولی با جواب منفی مشتریان رو به رو شده ایم یا تمایلی به انجام این کار نداشتند.

در این مقاله قصد داریم به  تشریح شیوه صحیح و اصولی این سبک بازاریابی بپردازیم.

 

1. تشخیص فرد تصمیم گیرنده

هنگام مراجعه به یک ساختمان نیمه ساز خیلی مهم هست که بتوانید تشخیص بدهید فرد تصمیم گیرنده برای خرید کابینت چه کسی هست،خود صاحب ملک همه کاره و تصمیم گیرنده است یا مهندس و پیمانکار ساختمان؟

چه کسی  تصمیم می گیرد کابینت از کجا تهیه شود؟

پزشکان جمله معروفی دارند که می گویند” تشخیص نیمی از درمان است” پس ما اگر بتوانیم تشخیص بدهیم فرد تصمیم گیرنده چه کسی هست و با پیدا کردن فرد تصمیم گیرنده و پرزنت خود و خدماتمان  ادامه مذاکره هموارتر و راحت تر خواهد بود

2. مشاور باشید

این یک واقعیت هست که تا زمانی که مشتری شما را نشناسد و به شما اعتماد نکند خرید نمی کند  پس به هیچ عنوان در جلسه اول و بازاریابی حضوری سر ساختمان پیشنهاد فروش ندهید و نقش فروشنده را نداشته باشید بلکه بالعکس می بایست در نقش یک مشاور ظاهر شوید ،چیدمان اولیه و جانمایی را توضیح دهید نمونه سبک ها و مدل های کابینت را معرفی کنید و از مشتری دعوت کنید جهت یک جلسه مشاوره رایگان به محل کار شمابیاید.

صبور باشید و نا امید نشوید بعضی از کارها برای اینکه به نتیجه برسد نیاز مند زمان است.

به قول آقای وارن بافت” قرار نیست با باردار شدن نه زن یک نوزاد یک ماهه به دنیا بیاید.”

3. پیگیری کنید

خیلی وقت ها ممکن است زمانی که به یک ساختمان مراجعه می کنید جهت بازاریابی،محل مورد نظر آماده نباشد یا بنا به دلایلی ادامه ساخت متوقف شود. در این مواقع شما باید فرم و دفتری داشته باشید و مشتری را در فواصل زمانی پیگیری کنید تا در یاد و خاطره مشتری زنده باشید.

پیگیری فقط تماس تلفنی نیست . قرار ملاقات و قرارداد بستن نیست، ارسال نمونه طراحی،نمونه کار های اجرایی، رضایت مشتریان، آموزش نحوه انتخاب کابینت ،پیامک حس خوب و…. هم می تواند جز پیگیری باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *