Logo-1
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

اگر شما مدیر یا صاحب کسب و کاری باشید، حتما یکی از سوالات و دغدغه هایی که ذهن شمارا همیشه مشغول می‌‌‌کند این است که “من چگونه می‌توانم فروش را افزایش بدهم؟”

فروش یک فرایند و مانند پازلی است که دونه دونه قطعات آن باید در کنار هم قرار بگیرد زیرا که فروش امروز دیگر ارائه یک محصول با کیفیت و با قیمت مناسب نیست و عوامل متعددی در افزایش فروش و جذب مشتری تاثیر دارد و ما زمانی می‌‌توانیم فروش خود را افزایش دهیم که تک تک قطعات این پازل را کنار هم بچینیم.

در این مقاله قصد داریم به سه سوال اساسی و مهم که در روند افزایش فروش تاثیر به سزایی دارد پاسخ دهیم.

سوال اول: آیا مشتریان شما را می شناسند؟
زمانی می‌‌‌توانید بیشتر بفروشید و فروش خود را افزایش دهید که مشتریان بیشتری داشته باشید، پس اگر صاحب کسب و کاری هستید و مشکل شما این است که مشتری کمی دارید یکی از دلایل به خاطر این است که مشتریان محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید را نمی شناسند و از حضور شما و خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید در بازار اطلاع ندارند بنابراین باید بر روی تبلیغات در بازار هدف منتخب کار کرد.

هنری فورد موسس کارخانه اتوموبیل سازی فورد می‌گوید:” کسی که برای صرفه جویی درهزینه ها تبلیغات را متوقف می‌سازد مانند کسی هست که برای صرفه جویی در زمان عقربه ساعت خود را متوقف می‌سازد.“

بنابراین ماهانه درصدی از درآمد خود را جهت تبلیغات و اطلاع رسانی قراردهید.

مورد بعدی بازاریابی است، از طریق بازاریابی و عقد قرارداد با موسسات و سازمان ها می‌توانید مشتری بیشتری بدست بیاورید. بازاریابی را جز فعالیت روزانه خود قرار دهید. اگر صبح شما به شب برسد و فعالیت بازاریابی نداشته باشید بدانید قرار نیست زیاد موفق شوید.

سوال دوم : چرا مشتری باید از شما خرید کند؟
در سوال اول گفتیم برای اینکه بتوانیم مشتری بیشتری جذب کنیم باید بر روی تبلیغات و بازاریابی فعالیت کنیم اما سوال اساسی اینجاست، چرا مشتریان باید از شما خرید کنند؟ خرید از شما چه نفعی برای آنها دارد؟ وجه تمایز شما چیه؟ شما چی دارید که رقباتون ندارند؟

خیلی از مدیران و صاحبان کسب و کار در جواب این سوال می گویند:” ما کیفیت داریم”کیفیت الزام آور است و کافی نیست.

بنابراین نیاز است که یک تمایز ایجاد کرد. تمایز در قیمت، تمایز در خدمات، تمایز در گارانتی و وارانتی و…. پس با ایجاد یک تمایز و ارائه خدماتی فراتر از انتظار مشتری، مشتریان را شگفت زده و کاری کنید که مشتریان از شما خرید کنند و شما را به رقبا ترجیح دهند.

سوال سوم :آیا فروشنده شما حرفه ای هست؟
حتما تا به حال برای شما پیش آمده که رفتید کالایی را یک جایی دور تر از محل زندگی و کسب و کارتون خرید کردید و بعد که از شما پرسیدند که چرا از فلان جا خرید نکردید گفتید“از فروشندش خوشم نمیاد.”

بحث اصلی ای که وجود داره اگر محصول خوب و با کیفیت و قیمت مناسب داشته باشید تا زمانی که مشتریان از فروشنده خوششون نیاید یا فروشنده مهارت‌های فروش را بلد نباشد قرار نیست افزایش فروشی صورت بگیرید.

چه بسیار فروش هایی که از بین می رود و سوخت می‌شود فقط به خاطر اینکه فروشنده بلد نیست با مشتری چگونه ارتباط برقرار و او را متقاعد سازد.

پس به عنوان یک فروشنده حرفه‌ای باید مهارت‌هایی همچون برقراری ارتباط موثر، معرفی محصول، پاسخ گویی به اعتراضات مشتری و قطعی کردن فروش رابلد باشیم.

یک فروشنده حرفه‌ای باید مرتب آموزش ببیند و یادگیری را جزئی از برنامه های زندگی خود قرار دهد.

زیرا که یک فروشنده حرفه ای هرچه بیشتر آموزش ببیند بیشتر می‌داند و هرچه بیشتر بداند بیشتر می‌تواند بفروشد.

این مقاله به بررسی سه سوال اساسی پرداخته شد.

در سوال اول گفته شد یکی از راه های افزایش فروش افزایش تعداد مشتریان است پس با تبلیغات و بازاریابی کاری کنید مشتریان بیشتر شما را بشناسند.

در سوال دوم به این مورد پرداخته شد که با ایجاد یک وجه تمایز و ارائه خدماتی فراتر از انتظارات مشتری کاری کنید اونها شما را به رقبا ترجیح دهند.

و در سوال سوم گفتیم حالا که مشتریان آمدند باید یک فروشنده حرفه ای داشت که بتواند با مشتری ارتباط برقرارکند و بفروشد.

برای اینکه بدانید چگونه می‌توان با فروش بیشتر درآمدی بیشتری داشت، می‌توانید مقاله چگونه بیشتر بفروشیم و درآمد بیشتری بدست بیاوریم؟ را نیز مطالعه کنید.
به قلم حامد بلور

  1. soorani گفته؛
    10:20 1397/09/10

    مطالب بسیار آموزنده و مفید است . امیدوارم بتوانم در امر فروش هر روز موارد جدیدی را یاد بگیرم از شما و در کارم حرفه ای شوم . ممنونم

    • ممنوم . یادتون باشه تنها رمز موفقیت عملگرا بودن هست . اینکه هرچیزی را یاد می گیرید فقط عمل کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *