Logo-1
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

بازرایابی محتوا چیست؟
یکی از اقداماتی که ما در فضای مجازی می توانیم انجام بدهیم جهت جذب مخاطب و سپس نگهداری و تبدیل مخاطب به مشتری بازاریابی محتوا است. بازاریابی محتوا و محتوا اینقدر مهم است که آقای بیل گیتس رئیس شرکت مایکروسافت می گوید محتوا پادشاه است.

بازاریابی محتوا و یا همان Content Marketing نوعی بازاریابی است در بستر اینترنت و فضای مجازی است وبه فرایند جذب مشتری بیشتر با استفاده از تولید محتوا بازاریابی محتوا می گویند.

بازاریابی با استفاده از تولید محتوا روش جدیدی نیست و تاریخی بسیار قدیمی دارد. در این روش شرکت ها، سایت ها و حتی افراد عادی برای جذب مشتری بیشتر و یا نگه داشتن مشتریان قدیمی سابق اقدام به تولید محتوا می کنند.
انواع فرمت های بازاریابی محتوا عبارت اند از
1) محتوای متنی مثل انواع مقالات
2) محتوای تصویری مثل عکس نوشته و اینفوگرافی
3) محتوای ویدئویی مثل کلیپ های آموزشی
4) محتوای صوتی مثل پادکست ها
بازاریابی محتوا متنی چیست؟
به تولید و انتشار محتوا به صورت نوشتاری و متنی محتوا متنی گفته میشود.محتوا متنی یکی از متداول ترین و نخستین روش های بازاریابی محتوا است، تولید محتوا سایت در این روش ساده تر و در عین حال پیچیده تر از روش های دیگر است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این روش تولید محتوا افزایش مخاطب سایت از طریق سئو و موتور های جستجوگر است.

بازاریابی محتوا تصویری چیست؟
محتوا تصویری به معنای تولید محتوا و رساندان مفهوم یک محتوا با استفاده از تصاویر است. تولید محتوا تصویری قدیمی ترین نوع تولید محتوا در تاریخ است و در این چند ساله با همه گیر شدن شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام رشد چشم گیری در تاثیر گذاری بر روی مخاطبان نسبت به دیگر روش های تولید محتوا داشته است..

بازاریابی محتوا ویدئویی چیست؟
تعریف محتوا ویدئویی این طور بیان می شود که هر محتوایی که به طور فیلم، سریال، کلیپ و یک تصویر چند دقیقه ای باشد محتوا ویدئویی نام دارد. محتوا ویدئویی یکی از بهترین و مدرن ترین روش های بازاریابی است اما معمولا هزینه بسیار سنگینی دارد. از بارزترین نوع بازایابی محتوا ویدئویی می توان به تبلیغات در تلوزیون و ساخت فیلم و انواع کلیپ ها اشاره نمود.

بازاریابی محتوای صوتی چیست؟
محتوای صوتی به معنای تولید محتوا از طریق صوت می باشد مثل انواع پادکست ها ،فایل های صوتی آموزشی که اغلب در سایت ها با عنوان رادیو….. یا صدای….. منتشر می شود.

بهترین روش بازاریابی از طریق محتوا چیست؟
بستگی دارد! اگر قصد دارید تا یک وب سایت اینترنتی راه اندازی کنید بهترین نوع بازاریابی، بازاریابی از طریق محتوا متنی است چرا که با تولید محتوا اختصاصی و مفید متنی با یک تیر دو نشان می زنید، هم محتوا سایت خود را تولید کرده اید و توجه موتور های جستوگر را به وب سایت خود جلب کرده اید و به نوعی یکی از مهم ترین فاکتور های سئو و بهینه سازی سایت را انجام داده اید.

نکات و روش های بازاریابی محتوا
برای اینکه محتوا شما در بین مخاطبان بهتر دیده شود باید از چند قانون ساده پیروی کنید:

1) محتوا تازه تولید کنید
2) محتوا اختصاصی و ناب تولید کنید
3) محتوا های قدیمی خود را آپدیتکنید
4) سعی کنید تا روند تولید محتوا به صورت یک شکل نشود
و از انواع روش های بازاریابی محتوا استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *