Logo-1
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

استراتژی بازاریابی با اینستاگرام در سال 2020

در دنیای امروزی اینستاگرام، یکی از پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در دنیا و حتی در ایران شناخته می‌شود. و در عین حال از برترین رسانه‌ها برای بازاریابی دیجیتال به حساب می‌آید. چراکه با افزایش حجم مخاطبان و کاربران این شبکه‌اجتماعی، به عنوان ابزاری برای بازاریابی شکل می‌گیرد. حال با استقبال مخاطبان از اینستاگرام به عنوان ابزار بازاریابی، مولفه مهمی به عنوان استراتژی بازاریابی با اینستاگرام مطرح می‌شود که در این مقاله سعی داریم تا بتوان از اینستاگرام به عنوان ابزار بازاریابی به نحو احسنت استفاده کرد.

محتوای خوب در اینستاگرام

یکی از اقدامات لازم در اینستاگرام، ساخت محتوای خوب است. اما ساختن محتوای بی هدف و بدون ساختار مناسب، فایده‌ای نداشته و مورد استقبال عموم واقع نمی‌شوند. پس نیاز است تا محتوای صفحه اینستاگرامی بر اساس استراتژی بازاریابی محتوا برنامه‌ریزی و نگارش شود تا موفقیت را به چشم ببینیم.
در ادامه با بیان برخی از این اقدامات برای استراتژی بازاریابی محتوا در اینستاگرام به کار گرفت تا به اهداف تعیین شده رسید.

  • بیوی مناسب و کامل

یکی از مواردی که برای مخاطب بسیار مهم بوده، داشتن بیوی خوب و مناسب است که می‌تواند همراه با خلاقیت باشد و همواره سعی کنید تا بیوی خلاقانه داشته باشید و خود را به صورت کامل نیز معرفی کند تا مخاطب نسبت به شما حس بهتری داشته باشد و به نوعی به عنوان کسب اعتماد فعالیت می‌کند.

  • بیان کامل کاربرد و ویژگی محصول و خدمات

اینستاگرام که فضایی برای انتشار سلایق و علاقه‌مندی‌هاست و بر پایه جلوه های بصری استوار است، پس نیاز است تا در کنار استفاده از تصاویر و ویدئوهای باکیفیت، محصول و خدمات را به صورت کامل بیان نمایید تا مخاطبان از ارزش واقعی و کیفیت محصول و خدماتتان مطلع شوند.

  • انتشار مطالب بر پایه نظم

یکی از اصولی که همواره باید رعایت کنید، نظم در انتشار مطالب و محتوا است. بهترین زمان را برای پست گذاری شناسایی کنید و خود را متعهد به اجرای این اصل کنید که محتوا در زمان مشخص شده منتشر شود.

  • تبلیغات صفحه‌تان در اینستاگرام

یکی از راهبردهای بازاریابی در اینستاگرام که باید به آن دقت کرد، تبلیغ صفحه در فضاهای مشابه برای بیشتر و بهتر دیده شدن است.
به عنوان مثل، تبلیغات در صفحات دیگران یا اینفلوئنسرها که فقط کافی است در مورد هزینه تبلیغات با هم مذاکره کنید و به توافق برسید و با در اختیار قرار دادن تبلیغتان، به صورت پست یا استوری منتشر می‌شود. و یا اینکه با کمک فعالان در زمینه دیجیتال مارکتینگ، می‌توان کمپینی را برای تبلیغات و فروش شما ایجاد کرد.

  • ایجاد محتوا با کمک کاربران و مخاطبان

یکی از راه‌‍ها برای سیاست‌گذاری بازاریابی با اینستاگرام کمک گرفتن از مخاطبان و همراهان خود است. برای کسب اعتماد بیشتر مخاطبین به خود می‌توانید از مشتریان خود کمک کنید و می‌توانید از رضایت مشتریان کالا و خدمات خود عکس و فیلم تهیه کرد و در صفحه خود به اشتراک بگذارید. حال تفاوتی نمی‌کند که در چه زمینه‌ای مشغول به فعالیت هستید، چه فعال در زمینه مد و پوشاک باشید یا محصولات غذایی، می‌‌توانید از این راهبرد بازاریابی ایسنتاگرام استفاده کنید و از نتایج خیره کننده‌اش بهره مند شوید.

  • تعاملی سازنده با مخاطبان

همواره به نیاز و عکس‌العمل مخاطبان و همراهان خود پاسخ دهید. اینکار همواره حس اینکه مخاطب برای برند مهم است در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند و اگر بخواهیم مثالی از این تعامل را برایتان بزینم، می‌توان به اقدام صفحه رسمی شرکت خودروسازی BMW اشاره کرد که با واکنش ایرانیان همراه بود و با حجم عظیمی از کامنت از جانب ایرانیان مواجه شد. نکته جالب این ماجرا، پاسخ‌دهی این صفحه به تک‌تک این کامنت‌ها بود. همین اقدام موثر و در عین حال ساده از جانب این صفحه، حس خاص بودن و متمایز بودن را برای مخاطبان خود به ارمغان آورد.
استراتژی بازاریابی

  • هشتگ‌های مناسب

همواره لازم است تا زیر پست‌هایتان از هشتگ مناسب استفاده کنید و همواره از نام برندتان به عنوان اولین هشتگ استفاده کنید و لازم است تا هشتگ‌های مرتبط و پرکاربردی که یافتن مطالب شما توسط کاربر و مخاطب راحت باشد، را شناسایی کنید.

  • استفاده از قابلیت‌های اینستاگرام

یکی دیگر از استراتژی بازاریابی اینستاگرام، استفاده از قابلیت های جدید این شبکه اجتماعی برای همراهی بیشتر مخاطبان است. این قابلیت‌ها را می‌توان به شرح زیر بیان نمود.
استوری(story) : قطعا استوری یکی از بهترین قابلیت‌های اینستاگرام به شمار می‌رود که نباید از اهمیت بالای آن در ایجاد راهبرد بازاریابی اینستاگرام چشم پوشی کرد و باید از این قابلیت ویژه اینستاگرام نهایت استفاده را برد. برای دانشتن اقدامات لازم در جهت افزایش بازدید استوری، می‌توانیدبه ویدئوهای افزایش بازدید استوری اینستاگرام قسمت اول و قسمت دوم مراجعه نمایید.
لایو استوری(live story) : یکی از قابلیت‌های اینستاگرام که باعث متمایز کردن این شبکه اجتماعی نسبت به دیگر شبکه‌های اجتماعی می‌شود، قابلیت لایو استوری است که می‌توان در جهت پرسش و پاسخ، معرفی پشت صحنه برند، نحوه استفاده از محصولات و خدماتتان و نیز تعامل بهتر با کاربر بهره گرفت.
IGTV : قابلیت دیگری که همواره باید در استراتژی بازاریابی با اینستاگرام همواره به کار گرفته شود قابلیت IGTV است. پلتفرمی که با استفاده از آن می‌توان فیلم‌ها و ویدئوهای بیشتر از یک دقیقه آپلود کنید و به اشتراک بگذارید.
استراتژی بازاریابی در اینستاگرام
تگ موقعیت مکانی : یکی از ساده ترین راهبردهای بازاریابی در اینستاگرام، استفاده از تگ موقعیت مکانی است که این قابلیت، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید مشتریان محلی را به خودتان جذب کنید.
تگ کردن محصول : یکی از استراتژی بازاریابی با اینستاگرام، راحتر کردن خرید برای مشتریان با استفاده از قابلیت تگ کردن محصولات است. شما به راحتی می‌توانید با تگ کردن محصولات و خدمات، مشتریان بدون مراجعه به وب‌سایت می‌توانند از طریق لینک موجود در Bio، اقدام به خرید کالا و خدمات مورد نظر خود کند.
استراتژی بازاریابی
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *